اللهم عجل لوليك الفرج***اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا***يكي از واجبات حوزه مسئله هجرت است.هجرت براي تعليم و تزكيه، براي بودن در ميان مردم(امام خامنه اي)****
صفحه اصلی > کشکول منبر > بانک مقالات 
بانک مقالات


عید رهایی(ذی طوی)
ویژه نامه عید بعثت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله)
براي او از حاملين عرشم و ساير آفريده ها در آسمانها و زمين پيمان گرفته ام كه به او ايمان آورده و به نبوّتش اقرار كنند. اي آدم! به او ايمان بياور كه در نزد من مقام و منزلت، فضل نور و وقارت فزوني يابد. حضرت آدم علیه السلام گفت: به خدا و پيامبرش محمد ايمان آوردم.
 ٠٩:٤٠ - 1395/02/14 - نظرات : ٠ادامه مطلب >>
واقعیت در مورد سنّ عایشه در زمان ازدواج با پیامبر(ص)
ر مورد سنّ عایشه در زمان ازدواج با پیامبر هر چند اهل سنّت اصرار دارند که ثابت كنند عائشه در شش سالگی به عقد رسول خدا صلی الله علیه وآله درآمده و در نه سالگی وارد خانه آن حضرت شده است (و به این وسیله برتری وی را بر دیگر زنان پیامبر ثابت کنند) امّا به استناد تواریخ موجود که از خود اهل سنّت رسیده چنین مطلبی حقیقت ندارد.
 ٠٨:٤٧ - 1393/06/27 - نظرات : ٠ادامه مطلب >>
ویژه نامه (ذی طوی)
ویژه نامه شهادت امام کاظم (علیه السلام)
تولد امام موسی کاظم (ع) روز يکشنبه هفتم ماه صفر سال 128هجری در "ابواء" اتفاق افتاد. امام موسی کاظم ( ع ) از حدود 21 سالگی بر اثر وصيت پدر بزرگوار و امر خداوند متعال به مقام بلند امامت رسيدند. امام سالها در زندان به سر بردند و عاقبت در سال 183 هجری در سن 55 سالگی به دست مردی ستمکار به نام "سندی بن شاهک" و به دستور هارون مسموم و شهيد شدند.
 ١٠:٤١ - 1393/03/04 - نظرات : ٠ادامه مطلب >>
گفتاری از حجت‌الاسلام والمسلمین عالی
چهار ویژگی یاری‌دهندگان امیرالمؤمنین علیه‌السلام
حضرت امیرالمؤمنین علیه‌السلام در روایتی اشاراتی به سبک زندگی خود دارند و به مخاطب خود می‌گویند که شما نمی‌توانید این‌طور زندگی کنید، اما می‌توانید من را با چهار ویژگی «ورع»، «اجتهاد»، «عفت» و «سداد» کمک کنید....
 ١٣:١٢ - 1393/02/22 - نظرات : ٠ادامه مطلب >>
اعتکاف،محفل وصال یاران !
یکی از اعمال مستحب در ماه رجب، اعتکاف است. مسلمانان روزهای سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم ماه رجب، در مساجد جامع گرد هم می‏آیند و برای نزدیکی به خدا، به مدت سه روز با رعایت آداب و احکام خاص، به عبادت می‏پردازند.
 ١٢:٥٤ - 1393/02/22 - نظرات : ٠ادامه مطلب >>
حقوق والدین در صحیفه سجادیه (2)
آثار نیکی به والدین
این نکته لازم به توضیح است که فرزندان هرگز نباید به پدر و مادر خویش بی احترامی کنند و باید تا حد توان والدین بد را نیز محترم شمارند؛ امّا اطاعت غیر از تکریم است و آن محدود به حدود الهی است.
 ١١:٢٩ - 1393/02/18 - نظرات : ٠ادامه مطلب >>
ویژگیهای اخلاقی مبلّغان از منظر شهید مطهری
بدون تردید مبلّغان دینی با شرایط و ویژگیهای خاص خود، در پاسداری از معارف اسلامی و آموزه های اهل بیت علیهم السلام نقش اساسی دارند.
 ١١:٠٧ - 1393/02/18 - نظرات : ٠ادامه مطلب >>
رمز موفقيت در تبليغ
روش های تبلیغی
تبلیغ از عرصه های مهم وظایف هر مسلمان محسوب می شود. اما این عمل بدون آگاهی از روش های مؤثر در این امر نتیجه ای قابل اعتنا نخواهد داشت. از این رو فراگیری روش های مهم و اساسی در تبلیغ بسیار حائز اهمیت می باشد...
 ١٠:٤٧ - 1393/02/18 - نظرات : ٠ادامه مطلب >>

2 صفحه بعدی >>